Müjgân Pekçetin


Klinik Psikolog


Ergen ve Yetişkin


Bahçeşehir Üniversitesi’nin tam burslu (%100) olarak girdiği Psikoloji (İngilizce) ve Sosyoloji bölümlerini yüksek onur derecesiyle tamamlamıştır. Maltepe Üniversitesi’nde akademik çalışmalarını sürdürmektedir. Yetişkin ve ergenlerle Psikodinamik ve Bilişsel Davranışçı Terapi çerçevesinde; çocuklarla Yönlendirilmemiş Oyun Terapisi ve Psikodinamik Yaklaşım‘la, çiftler ve ailelerle Çözüm Odaklı Yaklaşım‘la çalışmaktadır.

Prof. Doğan Şahin’den 3 yıl boyunca Psikodinamik Yönelimli Terapi, Prof. Dr. Tevfika Tunaboylu-İkiz’den 3 yıl boyunca Rorschach ve Tematik Algı Testi eğitimlerini almıştır. Çözüm Odaklı Terapi eğitimini Dr. Nevin Dölek’ten, uygulayıcısı olduğu Oyun Terapisi eğitimini Uzman Psikolog Nilüfer Devecigil’den almıştır. Ankara Gelişim Tarama Envanteri, Peabody Resim Kelime Tanıma Testi, Resim Çizme Testleri, Bender Gestalt Görsel Motor Algı Testi, Cümle Tamamlama Testi (Beier), Duygu Durumu Ölçekleri eğitimlerini Türk Psikologlar Derneği’nden almıştır.

Sosyoloji tezini “Sokak Çocukları” olgusu üzerine yapan Müjgan Pekçetin, çeşitli anaokullarında psikolog, aile danışmanı ve müdür pozisyonlarında görev almıştır. Psikoloji stajını Balıklı Rum Hastanesi’nin Psikiyatrik Tedavi Kliniği ve Bağımlılık Tedavi Kliniği’nde ve Suadiye Yaşlı Bakım Evi’nde yapmıştır. Çeşitli danışmanlık merkezlerinde süpervizyon eğitimleri almış, vaka toplantılarına katılmıştır. Staj yaptığı merkezlerde bireylerle ve ailelerle motivasyonel görüşmeler yapmıştır. Bakım merkezlerinde fiziksel ve zihinsel engeli bulunan hastalara ve kronik şizofreni tanılı hastalara yönelik rehabilitasyon programları uygulamış, psikoz grubu ile terapiler yürütmüştür.

Mesleğinin yanında müzikle ve dansla ilgilenen Müjgân Pekçetin, klasik gitar çalmaktadır ve İstanbul Devlet Konservatuvarı’nda müzikal eğitim almış, aralarında Boğaziçi Caz Korosu’nun da bulunduğu çeşitli korolarda görev yapmıştır.


Öğrenim Durumu

Lisans

Bahçeşehir Üniversitesi, Psikoloji (İngilizce), 2014

Bahçeşehir Üniversitesi, Sosyoloji, 2014

İstanbul Devlet Konservatuarı, Sahne Sanatları – Müzikal, 2015

Yüksek Lisans

Maltepe Üniversitesi, Klinik Psikoloji, 2018


Aldığı Eğitimler

Psikodinamik Yönelimli Terapi, Prof. Dr. Doğan Şahin, 2015 – 2018

Çözüm Odaklı Terapi, Dr. Nevin Dölek, 2014

Oyun Terapisi, Nilüfer Devecigil, 2015

Suç Psikolojisi ve Adli Ortamlarda Görüşme Teknikleri, Yrd. Doç. Dr. Alper Engeler, 2013


Klinik Psikolog Müjgân Pekçetin Hakkında yazılmış tavsiye ve yorumları okumak için aşağıdaki bağlantıya tıklayın.

Tavsiye ve yorumlar