Özge Özcan


Klinik Psikolog


Ergen ve Yetişkin


Klinik Psikolog Özge Özcan ilk ve orta öğreniminin ardından Lisans eğitimini Ankara Üniversitesi’nde devlet tam başarı bursuyla ve Litvanya’da Mykolas Romeris University’de görmüştür. Psikoloji laboratuvarlarında aktif görev almış, farklı kültür ve ırktan çocuk-ergen ve yetişkinlerle psikoterapi çalışmaları yürütmüştür.

Ardından Türkiye’ye dönerek Galatasaray Üniversitesi Sosyal Bilimler Fakültesi’nde “Türkiye Üzerine Toplumsal İncelemeler” programında yüksek lisans eğitimine başlamış, bir yandan özel psikoloji kliniklerinde ve hastanelerde danışanları ile terapi çalışmalarını sürdürmüştür. İstanbul Gelişim Üniversitesi’nde Klinik Psikoloji alanında ikinci yüksek lisansını tamamlamıştır. Halen akademik hayatına İstanbul Üniversitesi’nde devam etmektedir.

Tekirdağ Araştırma Hastanesi, Ankara Numune Hastanesi, Ankara Adliyesi, Çankaya Rehberlik ve Araştırma Merkezi, Balıklı Rum Hastanesi, Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi birimlerinde görev almıştır.

Bilişsel Davranışçı Terapi, Psikodinamik Terapi, Varoluşçu Terapi, Travma Terapisi ve EMDR Terapisi uygulayıcısıdır. Aynı zamanda CAS, Wisc-R, Psikodinamik Öykü, Nöropsikolojik Değerlendirme testleri uygulayıcısıdır.

Danışan ve hastaları ile psikoterapilerine devam eden Özcan, süpervizyon vermekte, özel okullara ve şirketlere danışmanlık yapmaktadır.


Eğitim

2010 - 2015LisansAnkara Üniversitesi - Mykolas Romeris UniversityPsikoloji - Psychology
2015 - 2017Yüksek LisansGalatasaray ÜniversitesiTürkiye Üzerine Toplumsal İncelemeler - Social and Clinical Studies
2018 - 2020Yüksek LisansGelişim ÜniversitesiKlinik Psikoloji - Clinical Psychology