Bu yazıda sosyal medya hesaplarında en iyi etkileşim alan 10 klinik psikolog‘tan bahsedeceğiz. Türkiye’de Instagram, YouTube ve Twitter gibi sosyal medyayı sık sık kullanan, paylaşımları binlerce beğeni ve yorum alan ve takipçileri ile sık sık etkileşime geçen en iyi 10 klinik psikolog kimdir?


Klinik Psikolog Beyhan Budak


YouTube’da psikoloji içerikli videolar üretip yayınlayan ilk Türk klinik psikolog olan Beyhan Budak, halen en fazla takipçi ve izlenme sayısına sahip. Aynı zamanda 100 binden fazla satan kitabı ‘Kendine İyi Davran Güzel İnsan’ ile 2020 yılında yayınlanan ikinci kitabı ‘Senin Suçun Değil’ okuyucularla buluştu. Instagram, Twitter ve LinkedIn gibi sosyal medya hesapları da bulunan Budak, takipçileriyle sık sık etkileşim kurmakta, hatta fikirlerine de başvurmaktadır.


Klinik Psikolog Merve Okhız Özeren


Halen yaşamını Liverpool’da sürdüren ve online terapi ile ilgili çalışmalar yürüten Okhız, YouTube’da cinsellik konularında ürettiği içeriklerle bir anda daha geniş kitlelerin dikkatini çekti. Instagram hesabında da kişisel paylaşımları olan Okhiz yakın zamanda Türkiye’de evlendi ve eşi ile birlikte İngiltere’de yaşamaya devam ediyor.


Klinik Psikolog Barış Gürkaş


Hemen hemen her mecrada ona rastlayabilirsiniz. Sosyal medya bağımlılığı ile ilgili içerikleri de olan ancak sosyal medyayı oldukça aktif kullanan Klinik Psikolog Barış Gürkaş, son zamanlarda popüler olan Mindfullness akımına kendini kaptırmış uzmanlardan. YouTube’a düzenli içerikler üreten Gürkaş, geniş bir izleyici kitlesine ve hatırı sayılır izlenme rakamlarına sahip.


Klinik Psikolog Esra Ezmeci


Esra Ezmeci ile ilgili nahoş başlıklı video içerikleri bulunabiliyor olsa da profesyonelliğini korumaya ve bu yönde paylaşımlar yapmaya devam ediyor. Instagram’da daha aktif olduğunu görebilirsiniz ancak hem televizyon programlarında hem de YouTube’da kendi kendine yardım videoları paylaşıyor. Aynı zamanda 2018 ve 2019 yılında yayınlanmış 2 kitabını okuyucuları ile buluşturdu.


Klinik Psikolog Deniz Bolsoy


Twitter’ın entellektüel kitle tarafında popüler olmasıyla birlikte kendini öne çıkardı. Boşandığı eski eşi karikatürist Selçuk Erdem’in hazırladığı profil fotoğrafı takipçilerinin ilgisini çekti. Son zamanlarda düzenlediği eğitimler ile mesleğini sürdürmeye devam eden Bolsoy’un Terapi Defteri adlı kitabı en çok satanlar listesine girmeyi başarmıştır.


Klinik Psikolog Mehmet Şakiroğlu


Onu daha çok televizyon programlarından tanıdık. Aynı zamanda kitapları ile de karşımıza sık sık çıktı. Ekşi Sözlük’te hakkında yazılanlara bakınca sevenleri olduğu kadar sevmeyenleri olduğunu da düşündük. Ancak hem Twitter hem de Instagram’da hatırı sayılır bir takipçi ve beğeni sayısına sahip. Aynı zamanda akademisyen olan Şakiroğlu, yaptığı çalışmalar kadar fiziksel görüntüsü ile de çok konuşuluyor.


Klinik Psikolog Zeynep Selvili Çarmıklı


Öz Şefkatli Farkındalık (Mindful Self-Compassion) ve özellikle son zamanlarda popüler olan Mindfulness odaklı çalışmaları ile yayınladığı kitapları onun psikoloji camiasında popüler olmasını sağladı. Ancak bu popülerliği cemiyet hayatının tanınmış isimlerinden, ünlü iş adamı İsmail Çarmıklı ve eşi Candan Çarmıklı’nın oğulları iç mimar Kerim Çarmıklı ile olan evliliğinden olduğu da sıklıkla tartışılıyor ve eleştiriliyor. Her ne olursa olsun hem kitapları hem de yenilikçi çalışmaları ilgi çekiyor ve düzenlediği eğitimlerinin yanında atölye çalışmaları ile de insanlara ulaşmaya devam ediyor.


Klinik Psikolog İrem Oturaklıoğlu


Sosyal medyada yavaş yavaş farkedilmeye başlandı ve takipçi sayısı hızla artmaya devam ediyor. Aynı zamanda çok sık paylaşımlar ve canlı yayınlarla sosyal medyanın tüm nimetlerini kullanıyor. İçerik üretme konusunda çok istekli ve paylaşımları ile takipçilerini etkilemeyi başarıyor.


Klinik Psikolog Gökhan Çınar


Gökhan Çınar hem radyo yayınları, hem Katarsis adlı YouTube yayını hem de Kafa Dergisi’ndeki yazıları ile kendisini takip edenlere doyurucu içerikler sağlıyor. Aynı zamanda sesini rahatlatıcı bulanlar çok fazla. Sosyal medya paylaşımları çoğunlukla yazıları ve Katarsis programının seçme bölümlerinden oluşuyor.


Klinik Psikolog Ziya Ünlütürk


Çok eski bir sosyal medya kullanıcısı olan Ünlütürk, Facebook gibi artık popüler olmayan platformlarda hala oldukça fazla takipçiye sahip. Instagram’da paylaştığı içeriklere yazılan yorum sayılarından da takipçilerinin ilgisini çektiği anlaşılıyor.


Bir cevap yazın