Kadınlar Neden Aldatır?


Aslında dışarıdan bakıldığında aldatmanın temelinde seks dürtüsünün öne çıktığı düşünülür. Bu kısmen doğru olsa da evlilik yolunda giden, cinsel yönden doyuma ulaşan kadın, başkaca bir sebep yoksa aldatmaya meyletmez. Ama bu ‘kadınlar aldatmazlar’ anlamına gelmemelidir.

Kadınların aldatma sebeplerini kategorize etmek gerekirse;

Evliliğin Monotonlaşması

Erkekler gibi kadınlarda evliliklerine büyük umut ve beklentilerle başlarlar. Evlilikte aradığını bulamayan, tekdüze ve monoton bir evliliğe mahkum olduğun düşünen kadınların, yeni bir aşk ve heyecan bulduklarında aldatma eğilimi içine girdikleri biliniyor.

Eşinden Yeterince İlgi Görememe

Kadınlar eşlerinden sürekli olarak ilgi beklerler. Tabi bu ilgi ile birlikte her zaman arzu edilen, iltifat edilen kadın olmak isterler. Yani kadınlar kendilerini özel hissetmek isterler. Eşinden bu beklentisini karşılayamayan kadınların aldatma eğilimi hiçbir zaman göz ardı edilmemelidir.

Yeni Bir Aşk

Aslında kadınların aldatmalarının en önemli ve en birinci nedenidir. Çünkü kadınlar garanticidir. Monoton giden, fakat sorun yaşamadığı evliliklerinde aşık olacakları birini bulduklarında yeni erkekle beraber olmaya ve ilk fırsatta da eşinden/partnerinden ayrılıp yeni aşkı ile evlenmeye veya birlikte yaşamaya başlar.

İntikam

Kadın aldatıldığını öğrenirse veya aldatıldığını düşünüyorsa, aslında kendisinin de arzulanan bir kadın olduğunu ispatlamak, kaybolan özgüvenini yeniden kazanmak, beğenilmek gibi duygularla aldatıyorlar. Fakat burada ortaya çıkan durum ise, kadınlar aldatmalarını genellikle gizli kapaklı yaparlar ve yakalanmazlar.
Cinsel Haz: Kadınlar, erkekleri kendilerine yetmediği veya yetmediğini düşündüklerinde, erkeğiyle yaşayamadığı farklı cinsel deneyimler, eşiyle yaşadığı cinsel birliktelikte orgazm olamaması gibi nedenlerle tamamen cinsel haz odaklı aldatmalar yaşayabilirler. Bu aldatmalar kadın kocasından/partnerinden ayrılmak istemese, hatta kocasını/partnerini sevse bile gerçekleşebilmektedir.


Bir cevap yazın