Psikoloji Staj Programı


Program Hakkında


Değerli öğrenciler.

Psikoloji; insan ve canlıların davranışlarını inceleyen, bu davranışların nedenlerini araştıran bir bilim dalıdır. Psikoloji okumak ise, insanların davranışlarına yol göstererek, bireyin ve toplumun daha iyi bir geleceğe doğru ilerlemesine katkıda bulunmak isteyenlerin önemli bir hayalidir. Psikologların önemli kaynaklarından biri de merak duygusu ve sürekli yeni şeyler öğrenme arzusudur. Çünkü nitelikli bilgi ve deneyim bizi hayallerimize daha da yaklaştırır.

Bu yüzden, hazırlamış olduğumuz bu program, yeni bilgi ve deneyim isteyenlere hitap etmektedir. Katılımcılara, klinikte psikoloji uygulamaları hakkında bilimsel bilgi ve tecrübe kazanma, alanı daha iyi anlama ve tanıma fırsatı sunacaktır.

Mona Psikoloji mesleki gelişimi destekler. Hem teorik hem de uygulamalı çalışmalarla meslektaşlarımızı klinik çalışmalara hazırlar. Staj programı, mesleğe ilk adımı atmak üzere olan psikoloji öğrencilerinin beceri ve yeterliliklerini desteklemeye yöneliktir.

Bu program Psk. Orhan Dünya ve Klinik Psikolog Gülşah Özen tarafından hazırlanmıştır. Programın amacı psikoloji bölümü 4. Sınıf öğrencilerinin mezuniyet sonrası hazır oluşlarına katkıda bulunmaktır. Aynı zamanda programa katılanlara klinik deneyim, akademik deneyim ve iş deneyimi de sağlamayı hedefler.

Program Şartları

  • Üniversitelerin “Psikoloji Bölümü” 3. sınıfını bitirmiş olmak,
  • Haftada en az 2 tam gün çalışma saatleri boyunca klinikte bulunmaya uygun olmak,
  • Klinik uzmanlarının vereceği çalışma alanlarıyla ilgili görev ve sorumlulukları yerine getirmeye gönüllü olmak.

Başvuru ve Ücret

Programın duyurulmasından sonra staj programına e-posta ile başvurabilirsiniz. Gönderilecek e-postada programa neden katılmak istediğinizi belirtir yazı ve ayrıntılı öz geçmişinizin de eklenmesi gerekmektedir.

Psikoloji staj programının güncel ücret bilgisi için bize e-posta mesajı ile ulaşabilirsiniz.