PsikoDiyet Programı Nedir?

Mona Psikoloji ve Uzman Diyetisyen Kübra Bal tarafından hazırlanan PsikoDiyet programı, hem psikolojik danışmanlık hem de beslenme ve diyet alanında hizmet almak isteyenler için hazırlanmıştır. Bu programla multidisipliner bir yaklaşım kullanılarak hem beslenme alışkanlıklarının psikolojik halimiz üzerindeki etkileri hem de psikolojik durumun beslenme sorunlarındaki faktörü birlikte ele alınır.

Yeme Alışkanlıklarında Motivasyon

Motivasyon, diyet yapmaya istekli kişilerin zorlandıkları konuların başında gelir. Psikolog ile demotivasyon kaynağı incelenir ve diyete başlamada veya sürdürmede karşılaşılan engellerin ortadan kaldırılması hedeflenir.

Stres ve Yemek İlişkisi

Yemek yemenin psikolojik faktörleri de vardır. Mesela kendimizi iyi hissetmediğimizde, depresif durumda, stres altında hatta güzel bir haber aldığımızda bile bunu yemek yiyerek kutlayabiliyoruz. Hemen hemen her insan kendisini güvensiz ve stresli hissettiği zamanlar yaşamının en erken dönemleri olan bebeklikteki oral tatmin aracılığıyla sağladığı “güveni” tekrar hissetmeyi arzular. Bu arzu sayesinde ya daha çok yemek yemeye yönelir ya da tam tersine. Yani stres altında olduğunuzda yemek yemenin verdiği geçici rahatlamaya başvurabilir. Eğer stresli bir yaşamınız varsa ve yemek yiyerek rahatlamaya yatkınsanız kilonuzu kontrol etmekte zorlanabilirsiniz.

Programın Avantajları

PsikoDiyet programı ile Mona Psikoloji’den alınacak bireysel terapi seansları ve diyet programı için indirim uygulanır. Bireysel terapi seansları için tekrar randevu alma zorunluluğu yoktur. Alınan her seans için indirim uygulanır. Toplu seans uygulanmaz ve her seans normal tutar üzerinden indirim uygulanarak fiyatlandırılır. Diyet programı ise toplam 4 bireysel seansı kapsar ve bu seansların toplam ücreti üzerinden indirim uygulanır.

Bu program, hem kilo kontrolü ve sağlıklı beslenme alışkanlıkları kazanmak isteyen hem de düzensiz beslenmenin psikolojik halin bir sonucu olduğunu düşünenler için idealdir.

PsikoDiyet Programına Başvuru

Programa hem Mona Psikoloji iletişim bilgilerini kullanarak hem de Uzm. Dyt. Kübra Bal iletişim bilgilerini kullanarak başvurabilirsiniz. Bireysel terapi için uzmanı kendiniz belirleyebilirsiniz.


Bilgi ve Randevu Al


  Acıbadem Mah. Çeçen Sok. No:25/A Akasya Kent Kule A1 Blok No:179 Kat:29 Üsküdar – İstanbul