Psikolog Randevu Telefonu


Psikolog randevu telefonu hakkında bilgilere değinmeden önce psikolog nedir?, psikolog kimdir?, pedagog nedir? ve pedagog kimdir? sorularına yanıt vermek gerekir.

Psikolog Nedir?

Psikolog, üniversitelerin 4 yıllık psikoloji bölümünde lisans eğitimini tamamlamış kişilere verilen ünvandır. Bu kişilerin terapi becerileri kazanıp klinik alanda çalışmaları için yüksek lisans veya uzun soluklu terapi eğitimlerini tamamlamaları gerekir. Uzmanlığını tamamlayan psikologlar çeşitli hastanelerde, danışmanlık merkezlerinde, okullarda ve benzer diğer alanlarda çalışmalarını yürütürler. Bu çalışmalar ruh sağlığı alanında veya ruhsal bozuklukları önleyici alanda çalışmalar olabilir.

Pedagog Kimdir?

Şu anda üniversitelerde pedagoji bölümü olmadığı için ‘pedagog’ ünvanına sahip uzman bulunmamaktadır. Ancak 1982 yılı ve öncesinde üniversitelerin ‘pedagoji’ bölümünden mezun olan uzmanlar ‘Pedagog’ ünvanına sahiptir ve çocuklarla çalışmalar yürütebilmektedir. Pedagoglar çocukların psikolojik, bilişsel ve duyusal gelişimlerini takip eder. Bu konularda gerekirse ebeveynlere danışmanlık yaparak çocukların gelişme sürecine ve yaşamlarına katkı sağlar. Pedagoglar genel geçer toplum kuralları çerçevesinde çocukların bedensel, duygusal, sosyal ve zihinsel olarak gelişmelerini takip eder. Gelişimlerinde meydana gelen veya gelebilecek sapmaları düzeltmek için çalışırlar.

Psikolog Randevu Telefonu

Gelelim Psikolog randevu telefonu hakkında bilgiye..

İstanbul anadolu yakası’nda psikolog arıyorsanız ve Üsküdar, Akasya, Kadıköy veya Acıbadem’de ikamet ediyorsanız bu yazıyı okumanızda fayda var!

Anadolu yakası psikolog hizmeti için Mona Psikoloji’ye ulaşabilirsiniz. Bunun için menüde bulunan iletişim bölümünde adres ve psikolog telefon bilgilerine ulaşabilirsiniz. Ayrıca psikologlar hakkında bilgi için ‘ekibimiz‘ kısmına göz atabilirisiniz.


Bir cevap yazın