Psikolog Randevu Telefonu Hakkında Bilgi


Psikolog randevu telefonu hakkında bilgilere değinmeden önce psikolog nedir, psikolog kimdir, pedagog nedir ve pedagog kimdir sorularına yanıt vermek gerekir.

Psikolog Nedir?

Psikolog, üniversitelerin 4 yıllık psikoloji bölümünde lisans eğitimini tamamlamış kişilere verilen ünvandır. Bu kişilerin terapi becerileri kazanıp klinik alanda çalışmaları için yüksek lisans veya uzun soluklu terapi eğitimlerini tamamlamaları gerekir. Uzmanlığını tamamlayan psikologlar çeşitli hastanelerde, danışmanlık merkezlerinde, okullarda ve benzer birçok alanda çalışmalarını yürütürler. Bu çalışmalar ruh sağlığı alanında veya ruhsal bozuklukları önleyici alanda çalışmalar olabilir.

Pedagog Kimdir?

Şu anda üniversitelerde pedagoji bölümü olmadığı için ‘pedagog’ ünvanına sahip uzman bulunmamaktadır. Ancak 1982 yılı ve öncesinde üniversitelerin ‘pedagoji’ bölümünden mezun olan uzmanlar ‘Pedagog’ ünvanına sahiptir ve çocuklarla çalışmalar yürütebilmektedir. Pedagoglar çocukların psikolojik, bilişsel ve duyusal gelişimlerini takip eder. Bu konularda gerekirse ebeveynlere danışmanlık yaparak çocukların gelişme sürecine ve yaşamlarına katkı sağlar. Pedagoglar genel geçer toplum kuralları çerçevesinde çocukların bedensel, duygusal, sosyal ve zihinsel olarak gelişmelerini takip eder. Gelişimlerinde meydana gelen veya gelebilecek sapmaları düzeltmek için çalışırlar.

Pedagog Randevu Telefonu Psikolog Randevu Telefonu

Gelelim Psikolog randevu telefonu hakkında bilgiye..

İstanbul’da oturuyorsanız veya Üsküdar, Akasya, Kadıköy, Acıbadem ve Anadolu yakası İstanbul’da ikamet ediyorsanız ve bir psikolog’tan randevu almak istiyorsanız bu yazıyı okumanızda fayda var!

Anadolu yakası psikolog ihtiyacı için Mona Psikoloji’ye ulaşabilirsiniz. Bunun için menüde bulunan iletişim bölümünde adres ve psikolog pedagog telefon bilgilerine ulaşabilirsiniz. Ayrıca psikologlar hakkında bilgi için ‘ekibimiz‘ kısmına gözatabilirisiniz.


Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.