Orhan Dünya


Kurucu | Psikolog


Ergen ve Yetişkin


İlk, orta ve lise öğrenimini Bursa’da tamamladı. 2007 yılında İstanbul Üniversitesi Psikoloji bölümünden mezun oldu. Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi, Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Adli Tıp Enstitüsü ve Özel Oya Anaokulu’nda alan stajlarını tamamladı. 2007 – 2008 yılları arasında özel bir eğitim kurumunda özel eğitime ihtiyaç duyan çocuklarla çalıştı. 2008 yılında mesleğine ara vererek askerlik görevini tamamladı. 2010-2011 yıllarında İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Kim Psikoloji Kariyer ve İstihdam Merkezi işbirliğiyle İspark Çalışanlarına Psikolojik Destek Projesi’nde Psikolog olarak görev aldı. Aynı zamanda 2010 mart ayından itibaren özel psikolojik danışmanlık merkezlerinde yarı zamanlı olarak psikoterapi çalışmalarını sürdürmektedir.

2012 Temmuz ayında Sağlık Bakanlığı’ndan “Tıbbi Uygulamalarda Psikoloji” sertifikası alma hakkını kazandı. Türk Psikologlar Derneği bünyesinde; Bilişsel Davranışçı Terapi eğitimine devam etti. 2009 – 2012 yılları arasında Dr. Öğretim Üyesi Neslihan Zabcı’nın düzenlemiş olduğu Rorschach ve CAT testleri ile çocuğun ve ergenin ruhsal işleyişinin değerlendirilmesi eğitimini tamamladı. 2011 yılında Gelişimsel Çocuk Nörolojisi Derneği eğitmenlerinden Denver II Gelişimsel Tarama Envanteri eğitimini aldı. Çeşitli dernek, kuruluş ve profesyonellerden; duyusal entegrasyon, krize müdahale, dikkat ve idrak testleri, MMPI, Gilliam otistik bozukluk derecelendirme ölçeği eğitimlerini tamamladı.

Psikolog Orhan Dünya evli ve üç çocuk babasıdır.


Eğitim

2007Lisansİstanbul ÜniversitesiPsikoloji

Aldığı Eğitim ve Sertifikalar

YılEğitim AlanıYerEğitimci
Tıbbi Uygulamalarda PsikolojiT. C. Sağlık Bakanlığı
Bilişsel Davranışçı Terapi Uygulamaları ITürk Psikologlar DerneğiDr. Çağla Gülol, Dr. Ekrem Düzen, Dr. Hatice Güneş
Çocuğun Ruhsal Dünyasının Projektif Testlerle (Rorschach, C.A.T., ve T.A.T) DeğerlendirilmesiRorschach ve Projektif Testler DerneğiDr. Neslihan Zabcı
Kanunla İhtilafa Düşmüş Çocuklarla ÇalışmaBilgi Üniversitesi

Psikolog Orhan Dünya hakkında yazılmış tavsiye ve yorumlar için aşağıdaki bağlantıya tıklayın!

Tavsiye ve yorumlar