Orhan Dünya

Psikolog

2007 yılında İstanbul Üniversitesi Psikoloji bölümünden mezun oldu. Özel Oya Anaokulu, Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi ve Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Adli Tıp Enstitüsü’nde alan stajlarını tamamladı. 2007 – 2008 yılları arasında özel bir eğitim kurumunda özel eğitime ihtiyaç duyan çocuklar ve aileleri ile çalıştı. 2010-2011 yıllarında İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Kim Psikoloji Kariyer ve İstihdam Merkezi işbirliğiyle İspark Çalışanlarına Psikolojik Destek Projesi’nde Psikolog olarak görev aldı. Aynı zamanda 2010 yılından itibaren özel psikolojik danışmanlık merkezlerinde yarı zamanlı olarak psikoterapi çalışmaları yürüttü.

2012 Temmuz ayında Sağlık Bakanlığı’ndan “Tıbbi Uygulamalarda Psikoloji” sertifikası alma hakkını kazandı. Türk Psikologlar Derneği bünyesinde; Bilişsel Davranışçı Terapi eğitimine devam etti. 2009 – 2012 yılları arasında Dr. Öğretim Üyesi Neslihan Zabcı’nın düzenlemiş olduğu Rorschach ve CAT Testleri ile Çocuğun ve Ergenin Ruhsal İşleyişinin Değerlendirilmesi eğitimine katıldı.

2013 yılında 3 meslektaşı ile birlikte hem psikolog hem de yönetici olarak 5 yıl boyunca görev yaptığı Acıbadem Psikoloji’yi kurdu. Çeşitli dernek, kuruluş ve profesyonellerden; krize müdahale, dikkat ve idrak testleri ve MMPI kişilik testi eğitimlerini aldı.

2018 yılından itibaren kurucusu olduğu Mona Psikoloji‘de psikoterapi çalışmalarının yanında psikoloji öğrencileri için Klinik Staj programını yürütmektedir. Halen Dr. Murat Dokur tarafından verilen ve EFTA-TIC (European Family Therapy Association – Training Institute Chamber) tarafından sertifikalandırılan İstanbul Aile ve Çift Terapileri Enstitüsü’nün Çift ve Aile Terapisi eğitimine devam etmektedir.