İstanbul’da psikolog ile görüşmek istiyorsanız, Üsküdar veya Kadıköy’de hangi psikoloğa gitmeniz gerektiğini bilmiyorsanız psikolog ücretlerini veya seans fiyatlarını merak ediyorsanız bu yazıyı okumanızda fayda var.

İstanbul Tarihi

İstanbul! Tarih ve sanat ile eski ve modernin bir arada olduğu, muhteşem boğazı ve doğal güzellikleriyle görenleri büyüleyen şehir. Dünyanın ünlü şairlerine ilham vermiş, birçok filme sahne olmuş, tiyatronun, sinemanın ve klasik Türk sanatlarının beşiği. Aynı zamanda geçmişte birçok imparatorluğa başkentlik yapmış, sıradan savaşlara ve komutanlara kendini teslim etmeyen şehir. Günümüzde ise iş dünyasının, eğitimin, üretimin ve de tüketimin kalbinin attığı şehir.

İstanbul Psikolojisi

İstanbul’a dair yazacak çok şey var. Ancak bizi ilgilendiren kısmı İstanbul’un İstanbul’lulara yaşattığı psikolojik etkiler ve bu etkilerin sonuçları. Kalabalık bir şehirden bahsederken beraberinde getirdiği yoğunluk, trafik, gürültü, hava kirliliği ve iş telaşının etkilerini hemen hemen herkes yaşar. Bazı bölgelerde açık alanların kısıtlı olması yetişkinlerin yanında çocukları da olumsuz etkiler.

Stres ve İstanbul

İş yaşamında rekabetçi ve kazanca dayalı yapı, beyaz yakalı çalışanların sürekli strese ve baskıya maruz kalarak çalışmalarına neden olur. Bunun yanında yüksek ücretlere rağmen, yüksek kira giderleri ve mecburi harcamalar iş yaşamının psikolojik etkileri yanında maddi etkiler olarak ortaya çıkar. Sonuçta kendini bunalmış ve sıkılmış hissedebilirsin.

En sık yapılan kendi kendine rahatlama davranışı ise ‘ödüllendirme’dir. Bir akşam yemeği veya pahalı bir elektronik eşya satın alman halinde maaşının bir kısmını harcamış olursun. O an bir rahatlama ve gevşeme hissedersin ancak bu her hafta kendini tekrar eden monoton bir hal alır ve birikim yapma veya geleceğini oluşturma planlarını rafa kaldırırsın. Sonra da bu rahatlama hali daha yoğun kendini ‘kötü hissetme’ haline dönüşür. Bu da bir kısırdöngü şeklinde yıllar boyu devam eder. İşte bu ve buna benzer bir kısırdöngü içerisindeysen farklı şeyler denemen gerekebilir.

Psikolog İstanbul

Psikoloji biliminin gelişmesiyle artık insanları daha iyi anlamaktayız. Şehir yaşamının etkilerini ve sonuçlarını araştırmakta, çözüm yolları ve kalıcı psikolojik iyi halin sağlanması için kendimizi geliştirmekteyiz.

Eğer siz de İstanbulda Psikolog ile görüşmek istiyorsanız Mona Psikoloji’den randevu alabilirsiniz. Bilgi için internet sitemizi inceleyebilir, psikologların tam listesine ulaşmak için ekibimiz kısmına göz atabilirsiniz. Ayrıca randevu ve görüşmelerle ilgili bilgi almak için 0216 510 77 29 numaralı hattımızdan bize ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir