İstanbul Psikolog


İstanbul’da psikolog ile görüşmek istiyorsanız, İstanbul Üsküdar Kadıköy’de hangi psikoloğa gitmeniz gerektiğini bilmiyorsanız psikolog ücretlerini veya seans fiyatlarını merak ediyorsanız bu yazıyı okumanızda fayda var.

İstanbul. Tarih ve sanat ile eski ve modernin bir arada olduğu, muhteşem boğazı ve doğal güzellikleriyle görenleri büyüleyen şehir. Dünyanın ünlü şairlerine ilham vermiş, birçok filme sahne olmuş, tiyatronun, sinemanın ve klasik Türk sanatlarının beşiği. Aynı zamanda geçmişte birçok imparatorluğa başkentlik yapmış, sıradan savaşlara ve komutanlara kendini teslim etmeyen şehir. Günümüzde ise iş dünyasının, eğitimin, üretim ve de tüketimin kalbinin attığı şehir.

İstanbul’a dair yazacak daha çok şey var. Ancak bizi ilgilendiren kısmı İstanbul’un İstanbullulara yaşattığı psikolojik etkiler ve bu etkilerin sonuçları. Kalabalık bir şehirden bahsederken beraberinde getirdiği yoğunluk, trafik, gürültü, hava kirliliği ve iş telaşının etkilerini hemen hemen herkes yaşar. Bazı bölgelerde açık alanların kısıtlı olması yetişkinlerin yanında çocukları da olumsuz etkiler.

İş yaşamında rekabetçi ve kazanca dayalı yapı, beyaz yakalı çalışanların sürekli strese ve baskıya maruz kalarak çalışmalarına neden olur. Bunun yanında yüksek ücretlere rağmen, yüksek kira giderleri ve mecburi harcamalar iş yaşamının psikolojik etkileri yanında maddi etkiler olarak ortaya çıkar. Sonuçta kendinizi bunalmış ve sıkılmış hissedebilirsiniz. En sık yapılan rahatlama davranışı ise ‘kendini ödüllendirme’dir. Bir akşam yemeği veya pahalı bir elektronik eşya satın almanız halinde neredeyse maaşınızın yarısını harcamış olursunuz. O an bir rahatlama ve gevşeme hissedersiniz ancak bu her hafta kendini tekrar eden monoton bir hal alır ve birikim yapma veya geleceğinizi oluşturma planlarınızı rafa atarsınız. Sonra da bu rahatlama hali daha yoğun kendini ‘kötü hissetme’ haline dönüşür. Bu da bir kısırdöngü şeklinde yıllar boyu devam eder. İşte bu ve buna benzer bir kısırdöngü içerisindeyseniz farklı şeyler denemeniz gerekebilir.

Psikoloji biliminin gelişmesiyle artık insanları daha iyi anlamaktayız. Şehir yaşamının etkilerini ve sonuçlarını araştırmakta, çözüm yolları ve kalıcı psikolojik iyi halin sağlanması için kendimizi geliştirmekteyiz.

Eğer siz de İstanbul’da Psikolog ile görüşmek istiyorsanız Mona Psikoloji’den randevu alabilirsiniz. Bilgi için internet sitemizi inceleyebilir, psikologların tam listesine ulaşmak için ekibimiz kısmına göz atabilirsiniz. Ayrıca randevu ve görüşmelerle ilgili bilgi almak için 0216 510 77 29 numaralı hattımızdan bize ulaşabilirsiniz.


 

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.