Gülşah Özen

Klinik Psikolog

Lise öğrenimini Belçika’nın Sint-Guido-Instituut Lisesi’nde tamamlamış, üniversite öğrenimine yine Belçika’da bulunan Brüksel Vrije Üniversitesi (Vrije Universiteit Brussel) Psikoloji bölümünde başlayıp, Üsküdar Üniversitesi Psikoloji bölümünde tamamlamıştır. Hollanda’nın Amsterdam kentinde bulunan Open University’de Genel Psikoloji sertifika programını ve Üsküdar Üniversitesi Klinik Psikoloji (Tezli) yüksek lisans programını tamamlayan Özen, Marmara Üniversitesi Pedagojik Formasyon sertifikasına sahiptir.

Klinik stajı sırasında Belçika’da bulunan Sint-Janhospitaal’de Ergoterapi ve NP Hastanesi’nde Bilişsel Davranışçı Terapi uygulamaları üzerinde uzmanlaştı. Üsküdar Üniversitesi bünyesinde bulunan Sürekli Eğitim Merkezi’nde MMPI Kişilik Testi ve diğer kişilik test eğitimlerini tamamlamıştır. Staj sırasında rehberlik, ergoterapi ve bilişsel davranışçı terapi alanında eğitimler almıştır.

Aldığı psikoterapi eğitimleri arasında Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi, EMDR (Göz Hareketleriyle Duyarsızlaştırma ve Yeniden İşleme – Eye Movement Desensitization and Reprocessing) ve Mindfullness gibi yaklaşımlar bulunmaktadır.

Danışmanlık merkezlerinde obsesif kompulsif bozukluk, travma, vajinismus ve depresyon gibi konularda çalışmalar yürüten Klinik Psikolog Gülşah Özen, ileri düzey İngilizce ve Flemenkçe terapi yapabilme becerisine sahiptir.


(Gülsah Ozen currently provides online therapy only.)