Online Bireysel Terapi

Online Terapi Nedir?

Psikoterapi ister bireysel, ister çift veya grup terapisi olsun yüz yüze yürütülen bir süreçtir. Ancak örneğin yurt içinde veya yurt dışında psikoloğa ulaşılamayacak bölgelerde yaşanılması, ev dışına çıkmaya yönelik kısıtlama olması, sağlık durumunun elverişli olmaması gibi bazı özel durumlarda yüz yüze görüşme imkanı olmaz. Bu gibi durumlarda terapi, online yürütülür. Online terapi, yüz yüze görüşmenin mümkün olmadığı durumlarda teknolojik imkanlar kullanılarak yürütülen sesli ve görüntülü, aynı zamanda canlı görüşme tekniğidir.

Online Terapi Şartları

Online terapi görüşmeleri için eğer mümkünse ilk görüşmenin yüz yüze yapılması tercih edilir. Sonraki görüşmeler için online görüşme randevusu verilir. Online terapi için başvuran danışanın yüz yüze görüşme yapabileceği uzmana ulaşamaması veya ulaşımın zor olması gerekir.

Online Terapi Uygulaması

Teknolojik cihazlar kullanılarak yürütülen online terapi, Skype® veya diğer sesli ve görüntülü mesajlaşma uygulamaları ile yürütülür.

Online Terapi Hakkında

Yüz yüze görüşmede olduğu gibi terapi çerçevesine tam uyum sağlanır ve etik ilkelere de eksiksiz uyulur. Online terapi hakkında detaylı bilgi ve randevu için iletişim bilgilerimizi kullanarak bize ulaşabilirsiniz.