Bu içeriğimizde İstanbul psikolog ile ilgili bilgileri derledik. İstanbul’da ikamet edip psikolog arayanlar için işte detaylar..

Günümüzde hemen hemen her yaş veya sosyoekonomik gruptan kişilerin psikolog arayabildiğini veya psikolog hizmeti almaya başladığını görüyoruz. İstanbul ise hem kamuda hem de serbest olarak hizmet veren nitelikli uzmanların bulunduğu psikolog mesleğini icra edenler açısından geniş bir yelpazeye sahiptir.

Psikolog Kimdir?

Öncelikle resmi olarak kimlerin psikolog ünvanı aldığına bakalım. Türkiye’de sadece üniversitelerin psikoloji bölümünden mezun olanlar “psikolog” ünvanı almaktadır. Psikoloji bölümüne ek olarak yüksek lisans mezunları da klinik psikolog, uzman psikolog gibi ünvanlara sahip olabilmektedir. İstanbul’da bir psikolog ile görüşmek istiyorsanız diplomasını ve uzmanlık alanını (yetişkin, çift/aile veya çocuk) sorgulayabilirsiniz.

İstanbul’da Psikolog Nasıl Bulunur?

Psikolog bulmanın birçok yolu var ancak bundan önce bir bütçe planı yapmanızı öneriyoruz. Psikolog ücretlerini merak ediyorsanız bununla ilgili yazımıza da göz atabilirsiniz.

Psikolog ile gerçekleştirilecek görüşmelerin uzun soluklu olabileceğini göz önünde bulundurmalısınız. Devamlılığın önemli olduğu bu görüşmelerin işyerinize veya evinize yakın olmasında fayda var. Çevrenizde mutlaka psikoloğa giden veya referans olunabilecek bir psikolog tanıdığı olan bir yakınınız bulunabilir. Referans güvenilirlik açısından önemlidir ve uygun psikoloğu bulmanıza yardımcı olabilir.

Psikolog İstanbul Araması

Referans ile psikolog bulamıyorsanız Google gibi çeşitli arama motorlarına psikolog istanbul yazarak çeşitli psikologların listesine ulaşabilirsiniz. Çıkan sonuçları dikkatle inceleyip lisanslı uzmanları arayabilir ve ücret/fiyat bilgisi alabilirsiniz.

Bulduğunuz çeşitli istanbul psikoloji merkezlerine WhatsApp ile de ulaşabilirsiniz. Son zamanlarda gelişen teknoloji ile birlikte İstanbul’daki hemen hemen tüm merkezler WhatsApp üzerinden randevu ve ücret bilgisi vermektedir.

Mona Psikoloji WhatsApp

Bunun dışında psikolog istanbul ile ilgili bilgileri bizimle yazabilir, konu hakkındaki farklı fikirlerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir