Hem hızla gelişen plaza ve iş merkezleri hem de Osmanlı döneminden kalan tarihi eserleri ile Altunizade, günümüz Türkiye’sinin bir yansıması gibidir. Semt, adını dönemin Altunvarakçılar kahyası Altuncu Hacı Ali Efendi’nin oğlu İsmail Zühtü Paşa’nın lakabı olan “Altunizade“den alır. İsmail Zühtü Paşa, 1866 yılında yaptırdığı Cami (Altunizade İsmail Zühtü Paşa Camii) ile bölgenin bu adla anılmasına sebep olmuştur.

Günlük popülasyon 1990’lı yıllarla birlikte bölgede açılan alışveriş merkezi ve özel şirketlerin yönetim ofisleri ile artış göstermiştir. Aynı zamanda karayolu kesişim noktaları ve toplu ulaşım istasyonlarının da eklenmesiyle günlük yolcu sayısı yüzbinleri bulmaktadır.

İş merkezleri ve plaza çalışanlarına yönelik yeme-içme, kuaför ve diğer hizmet sektörü branşlarında işletmeler açılmış, bu işletmeler halen faaliyetlerini sürdürmektedir. Çalışma temposu ve iş stresinden etkilenen kişilerin stres ve günlük problemlerle baş etmeleri için psikolojik danışmanlık merkezleri de açılan bu işletmeler arasındadır.

Altunizade Psikolog

Özellikle ofis ve plaza çalışanlarının ihtiyaç duyduğu psikolog hizmetleri için halen faaliyette bulunan psikolojik danışmanlık merkezleri bu talebe yanıt vermeye çalışmaktadır. Altunizade psikolog hizmeti için Akasya Kent Kule’de bulunan Mona Psikoloji‘yi tercih edebilirsiniz. Altunizade’den rahatlıkla ulaşabileceğiniz, otopark sorunu olmayan, konforlu ve modern yapısıyla Akasya Kent Kule’de aradığınız tecrübeli uzman klinik psikolog desteğini bulabilirsiniz.

Mona Psikoloji resmi web sitesinde bulunan iletişim bilgilerimizi kullanarak bize ulaşabilir, her türlü soruyu asistanımıza rahatlıkla sorabilirsiniz. Psikolog ücretleri ve psikolog seans fiyatları ile uzman ekibimizin öz geçmişleri hakkında bilgi alabilirsiniz.

Altunizade Psikolog araması sonrası bu yazıya ulaştınız. Ancak semtinize yakın bir yerde Akasya AVM Kent Kule’de bulunan psikolog ofisimizi ziyaret edebilir, detaylı bilgiye 0216 510 77 29 numaralı hattımızdan ulaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir