Psikolog Ücretleri


Merhaba.

Bir psikoloğa gitmek istiyorsun fakat kime gitmen gerektiğini bilmiyorsun? Çevrende psikolojik danışmanlık merkezleri var ancak uzmanların sana iyi gelip gelmeyeceğini bilmiyorsun? Ayrıca psikoterapi için bir bütçe ayırmak istiyorsun ama ne kadar bir bütçe ayıracağını tahmin edemiyorsun. Eğer bu soruların cevabını merak ediyorsan bu yazıyı okumanda fayda var.

Psikolog Fiyatları?

Türkiye diğer ülkelere nazaran ‘psikolog’ kavramı ile daha geç tanışmış bir ülke. Bunun yanında ön yargıların oluşturduğu bir engellenme ve toplumsal damgalanma ile karşı karşıya kalma korkusu da kişiyi psikoloğa gitmekten vazgeçirebilir. Tabi psikolog ücretlerini de işin içine katmak lazım. Ancak artık hemen hemen tüm semtlerde psikolojik danışmanlık merkezleri ile  karşılaşabilirsin. Bunun bir sebebi insanların artık daha rahat psikoloğa gitmeye başlaması ve ön yargıların kırılması. Ayrıca birçok başarılı psikolog da klinikte danışanlarına yaşattığı deneyimlerle insanların referansı olmuş durumda. Böylece psikoloğa gitmeyi düşünen biri için geriye sadece bütçe konusunu planlamak kalıyor.

Psikolog Ücretleri 2021

Özellikle İstanbul’da psikolojik danışmanlık merkezleri klinik psikoloji yüksek lisans programını tamamlayan uzmanlarla çalışmayı tercih ediyor. Bu doğru bir yaklaşım fakat lisans mezunları da psikoterapi eğitimlerine katılarak tecrübe kazanmakta ve danışmanlık hizmeti vermektedir. Hemen her meslekte olduğu gibi ‘psikolog’ da tecrübeleri ile bilgilerini harmanlar ve işlevselliğini ortaya koyar. Bir psikoloğun genç ve tecrübesiz olması, psikoterapi oturumunu iyi bir şekilde yönetemeyeceği anlamına gelmemektedir. Fakat bir ‘psikolog’ seçerken titiz davranmanı, eğitimi ile tecrübi geçmişini göz önünde bulundurmanı ve hakkında yazılan tavsiye yazılarını okumanı öneriyoruz.

İstanbul’da Psikolog Ücretleri Ne Kadar?

Gelelim İstanbul’da psikolog ile görüşmelerin seans ücretlerine. Bölgesel veya bazı tecrübeli ve popüler psikologların seans ücretleri diğerlerine göre daha yüksek olmaktadır. Örneğin kira düzeyinin düşük olduğu bazı semtlerde psikolog ücretleri 300 TL, merkezi konumda bulunan Nişantaşı, Bağdat Caddesi ve Acıbadem gibi semtlerde ise psikolog seans ücretleri değişkenlik gösterse de 400 TL ile 600 TL civarındadır.


6 Yorum “Psikolog Ücretleri

  1. Aylin Hanım merhaba.
   Çalışma saatlerimiz (11:00-19:00) içinde 0216 510 77 29 numaralı hattımızı arayarak ücretler hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

   1. Merhaba
    Ben yurtdisinda yasiyorum ve online terapi yapiyormusumuz? Whatsapp veya kamera üzerinden?
    Benim öfke sinirsel huzursuzluk problemim var ve öglum 3yasinda oda tabi benim gibi olmaya basladi bu durumu düzelek icin hangi adimlari atmaliyim? Ilk önce benmi destek göreyim ve sonra cocugum icin gideyim? Yada sadece cocuk psikologu yeterli olurmu.yardima ihtiyacim var

    1. Merhaba Özlem Hanım. Online terapi hizmeti sunmaktayız. Bu hizmeti Skype üzerinden ve tıpkı yüz yüze seanslarda olduğu gibi min. 45 dk. ortalama 50-55 dk. süren seanslar şeklinde sunuyoruz. Diğer hususta çocukla ilgili problemin size bağlı olabileceğini düşünüyorsanız bunu uzmanla görüşmeniz daha doğru olacaktır.

  1. Merhaba.
   Psikolog görüşme ücretleri ile ilgili detaylı bilgi için 0216 510 77 29 numaralı hattımızı arayarak bilgi alabilirsiniz.

Bir cevap yazın