Erkekler Neden Aldatır?


Erkeklerin aldatma sebeplerinden önce, erkeklerin aldatma çeşitlerini inceleyelim. Erkekler temelde üç farklı şekilde eşlerini veya partnerlerini aldatırlar.

Para Karşılığı İlişki

Erkekler evlilik veya birlikteliklerinin ilk yıllarında genellikle eşlerini aldatmazlar. Fakat evlilik ilerledikçe, eşler birbirlerinden sıkıldıkça, arkadaş çevresinde çapkınlık yapan arkadaşlarından etkilenerek para karşılığı bir kadınla birlikte olmayı isteyebilirler. Çünkü bu tip aldatma, sağlık kurallarına uyulduğu sürece en tehlikesiz ve riski en az olan aldatma şeklidir.

Soysal ve Yakın Çevredeki Kadınlarla Yaşanılan Aldatma

İkinci sıradaki aldatmalarda, erkek ve kadın birbirini tanır. Bu kategorideki aldatma tamamen fiziksel hazza odaklıdır ve amaç gerçekleştikten sonra herkes yoluna gider. Bu aldatma türü aynı zamanda kadınların da aldatma sebeplerinden birisidir. Bu tip aldatmalarda erkeğin karşıdaki kadını elde etmeye çalışması ve amacına ulaşması ile gerçekleşebileceği gibi, kadının uğraşarak hedefteki erkeği elde etmesi ve amacına ulaşması ile de aldatma gerçekleşir. Bu olayda konu tamamen seks olduğu için ilişki sonrası genelde taraflar birbirini arayıp sormazlar veya ara ara aldatma olayını tekrarlayabilirler.

Duygusal Olarak Birliktelik Yaşamak

Bu aldatma tipi hem erkek, hem de kadın için gerçekten istenmeyen ve sonucunda ayrılıkların, hoş olmayan durumların meydana gelebileceği bir aldatma türüdür.

Erkeklerin Aldatma Sebepleri

  • Bekarlığı sırasında birden çok kadınla ilişki yaşayan, ilişkileri sürekli olarak sorunlu olan veya sorunlu olarak biten erkekler,
  • Karşısındakine güvenemeyen ve ilişkilerinin tamamına kuşku ile yaklaşan erkekler,
  • İstemeden veya zorla bir ilişki ve evliliğin içine itilen erkekler,
  • Eşinden gerekli ilgi ve alakayı göremeyen erkekler,
  • Eşiyle arasında cinsel yönden doyumsuzluk olan veya eşi ilişkiye girmeyi reddeden erkekler,
  • Eşi evde bakımsız, pis, pasaklı ve asık suratlı olan erkekler eşlerini aldatmakta veya aldatmaya meyilli olmaktadırlar.

Bir cevap yazın